Stavby na klíč, fasády, dřevostavby, sádrokartony
Telefon: +420 722 300 003  |  E-mail: info@vip-stavby.eu
Více kontaktů »

Originální kanadské dřevodomy 

Obrázek k Originální kanadské dřevodomy

Firma NELSON HOMES-Nelson Lumber Co.Canada, je nejstarší a největší výrobce prefabrikovaných dřevostaveb v Severní Americe. Firma byla založena v roce 1949 a její hrubý roční obrat činí 200 milionů US dolarů. Firma disponuje výrobní kapacitou 500-700 domů ročně!

Výrobní program:

  1. Standardní výrobní program obsahuje 200 standardních modelů včetně projektové dokumentace.
  2. Firma rovněž vyrábí komerční budovy např. Hotely, Penziony, Domy pro seniory, Ubytovny, Školy nebo Společenské haly.
  3. Veškeré Kanadské dřevo určené pro Dřevostavby je 2 x tepelně upraveno ( Kiln dried and heat treated). Samozřejmostí je, že veškerá výroba probíhá v klimatizovaných prostorách, což zaručuje nejvyšší přesnost a kvalitu!
  4. Všechny domy jsou sestavovány z vyrobených panelů sestavených do jednotlivých sekcí což umožňuje přesnou a rychlou stavbu. Samotné sestavení hrubé stavby trvá většinou jenom několik dnů. Výhodou je rovněž možnost stavby za každého počasí. Realizace stavby „ Na Klíč“ trvá dle typu domu cca 3 měsíce.
  5. LDS ( lehké dřevěné skelety ) jsou v USA/KANADĚ označovány jako Platform-Frame. Základem této lehké stavební konstrukce je tyčový nosný skelet ( kostra domu ), který je ztužen deskovým nosným skeletem umožňujícím stabilizaci tyčové kostry. Tyčová skeletová kostra přenáší vertikální ( svislé ) zatížení, oproti konstrukční desky, kterými je opláštěný přenáší naopak horizontální ( vodorovná ) zatížení ( účinky větru a jiných sil ). Výstavba konstrukčním systémem lehkých skeletů je rychlá a převážnou část stavebního materiálu lze snadno prefabrikovat již ve výrobní hale ( stupeň prefabrikace je volen dle konkrétní stavby, její složitosti a dispozic ). Kompletní výstavba probíhá suchou cestou, dům tedy nemusí vysychat a tudíž lze stavět bez technologických přestávek.
  6. Veškeré potřebné Certifikace a značkování Kanadského stavebního dřeva jsou platné ve všech zemích EU.

 

Porovnání kanadské dřevodomy – evropské dřevodomy

V Kanadě je systém Dřevostaveb používaný víc než 100 let, kdežto v Evropě není starší než 40 let! Kanada je světová velmoc co do množství tak kvality dřeva. Jenom ve Vancouveru se postaví 10 tisíc Dřevostaveb ročně což je více než v celé EU.

 

Ke stažení:

Katalog Nelson Homes

Katalog Nelson Homes
VIPman
GRÜNman
Kanadské dřevodomy Sádrokartony, akustika Stavby na klíč Kanadské dřevodomy Fasády, střechy
Pravý okraj